Bates szerint az ártalomcsökkentésben a realizmus fontosabb az idealizmusnál. A 2024-es E-Cigarette Summiton 5 javaslattal segíti a dohányzás elleni hatékony fellépést.
Javíthatnak-e a hagyományos cigaretta füstmentes alternatívái a helyzeten?
A Brit Fogászati Társaság nemrég publikált keresztmetszeti összehasonlító vizsgálatának módszerei, eredményei, következtetései.
A júniusban tartott éves kongresszus egyik témája az e-cigaretták dohányzásról való leszokásban játszott szerepe volt. Bizonyítékok, potenciális előnyök, példák.
A fogágyproblémák és a dohányzás kapcsolata már évtizedek óta ismert tény, melyet számos tanulmány bizonyít, de laikus megfigyelések alapján is egyértelmű az összefüggés.
Többek között tovább erősödött annak bizonyossága, hogy szakmailag kontrollált keretek közt az e-cigaretta a leszokástámogató programok hatékonyabb eszköze lehet, mint a hagyományos nikotinpótló terápiák. A Cochrane Intézet ún. „élő” szakirodalmi áttekintésének legfrissebb verziója a témában 2023. júliusáig megjelent 88 tanulmány (n=27 235 dohányos) eredményeit összegzi.
E-cigaretta: néhol zéró tolerancia jellemzi, néhol a leszokástámogatói programok része. Milyen okok állhatnak az országok gyökeresen eltérő intézkedései mögött?
Az ambiciózus stratégia mögött az elmúlt évtizedek és a cigaretta füstmentes alternatíváiként megjelent eszközök tapasztalatai állnak.
A napjainkban elérhető tudományos bizonyítékok ellenére sokan továbbra sincsenek tisztában a dohányzási ártalomcsökkentés korszerű lehetőségeivel.
A Nature-ben közölt tanulmány egy korábbi toxikológiai vizsgálatot ismételt meg, további vizsgálatokkal kiegészítve.
Olasz kutatók 24 hetes utánkövetéssel vizsgálták a cigaretta füstmentes alternatívával való helyettesítésének hatását.
A hatodik No Smoke Summit-on bemutatásra kerültek a legfrissebb horvát és német népegészségügyi adatok és stratégiák.
A füstmentes alternatíva mellett csökkenhet bizonyos betegségek kialakulásának kockázata.
A dohányzók jelentős hányada krónikus betegség diagnózisát követően sem teszi le a cigarettát. A füstmentes eszközök ártalomcsökkentéssel járó alternatívát jelenthetnek.
Milyen tényezők befolyásolják a füstmentes eszközöket kipróbáló dohányzó felnőtteket?
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy az elektronikus cigaretták használata hatékonyabb a leszokástámogatásban, mint a hagyományos nikotinpótló módszerek.
Összetett csontkultúrán modellezték a dohányfüst, illetve a hevített dohány-aeroszol molekuláris hatásait.
Április elején tizedik alkalommal került megrendezésre az Open Science tudományos konferencia sorozat, mely a kutatás-fejlesztés eredményeit ismerteti.
Karl Fagerström, a nikotin- és dohányzáskutató tudományos társaság alapító tagja a svéd tapasztalatokról és a füstmentes termékekben rejlő potenciálról tartott előadást Madridban, 2023. február 23-án.
A közelmúltban a 10. évfordulóját ünnepelte az elektronikus, füstmentes alternatívák és a dohányzási ártalomcsökkentés lehetőségeire fókuszáló E-cigarette Summit konferenciasorozat. A szervezők ezúttal is hangsúlyozták: a Summit célja a nemzetközi helyzet aktuális értékelése mellett a párbeszéd kialakítása és támogatása a szakmai, illetve piaci szereplők, döntéshozók között.
Tévhitek a füstmentes technológiákról.
Belügyminisztérium – Egészségügyi Államtitkárság – Egészségügyi Szakmai Kollégium egészségügyi szakmai irányelveMegjelenés dátuma: 2024. 01. 30. Érvényes: 2027.01.29.
A gyermekeknél sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki asztma, ha apjuk felnőttkorában dohányfüstnek volt kitéve.
A tervezett lépés a betegek jogait sértené, hosszabb várólistákat, várakozási időt eredményezne Karácsony Gergely szerint.
Tekintse meg a dokumentumban összefoglalt álláspontokat!
A hagyományos, a hevített és a füst nélküli dohánytermékek (rágódohány, orron, vagy szájon át fogyasztható dohánytermékek) egyaránt függőséget okoznak és rákkeltők. A dohányzás visszaszorításában és a leszokás támogatásban csak a bizonyított módszerek alkalmazásának van létjogosultsága.
Zárja be a képet koppintással, vagy használja a vissza gombot!