Az AnWj antigént, amelyet először 1972-ben azonosítottak, most először sikerült genetikailag feltérképezni, ami lehetővé tette a MAL vércsoport rendszer meghatározását.
Kínai kutatók egy új tanulmánya arról számolt be, hogy mikroműanyagokat találtak a szív és az agy artériáiból, valamint az alsó lábszár vénáiból műtéti úton eltávolított vérrögökben.
Ausztrál kutatók szerint a szulforafán véralvadásgátló hatással rendelkezik.
Az új kutatási eredmények szerint a venetoklax, a leukémia kezelésére jelenleg jóváhagyott gyógyszer előnyös a myeloma multiplexben szenvedő betegek számára, ha más gyógyszerrel kombinációban alkalmazzák. Ez a felfedezés új kezelési lehetőségeket kínál a jelenleg gyógyíthatatlan betegségre.
Az érintettek számára az egyetlen valódi megoldás, ha éren belüli, katéteres eljárással kinyitják újra a medencei és hasi vénákat.
Az Európai Unióban várhatóan jövőre fogadhatják el a terápiát, amit már vizsgál az európai gyógyszerfelügyelet.
A krizantazpáz hatóanyagú Enrlyaze oldatos injekció/infúzió ymphoblastos leukaemia (ALL) és lymphoblastos lymphoma (LBL) kezelésére javallott.
Ha ezt a molekulát alkalmazná egy gyógyszergyár, olcsóbbá válhatna a véralvadásgátló készítmények ezen csoportjának előállítása.
A hatékonyabb trombózis elleni terápia kialakításában is hasznosíthatók a jövőben azok a kutatási eredmények, melyeket a Debreceni Egyetem szakemberei publikáltak egy jelentős nemzetközi tudományos folyóiratban.
A Nature Genetics folyóiratban megjelent új kutatás eredményei igazolták a krónikus gyulladás korábban ismeretlen hatását a TP53-mutáns hemopoetikus őssejtekre.
A hatóanyagot rekombináns DNS technológiával állítják elő kínai hörcsög petefészek-sejtekben.
A vadadusztát hatóanyagú filmtabletta krónikus vesebetegséghez társuló, tünetekkel járó anaemia kezelésére javallott krónikus fenntartó dialízisben részesülő felnőtteknél.
A transzplantációs részlegen néhány hónapja világszínvonalú, sejtterápiás készítményt előállító szeparátort is beszereztek.
Sikeresen változtatták meg három beültetésre váró vese vércsoportját cambridge-i kutatók, ezzel jelentősen javították a várakozó betegek esélyeit, hogy megtalálják a szervezetüknek megfelelő donorszervet.
A világon először kaptak mesterségesen előállított vért egy brit klinikai kísérlet résztvevői, az eljárás könnyebbé teheti a rendszeresen transzfúzióra szorulók és a ritka vércsoporttal rendelkezők életét.
A központban lehetőség nyílik az egyes vérképzőszervi daganatos betegségek legkorszerűbb gyógyítására.
Brit kutatók egy új génterápiával 90 százalékos hatékonysággal gyógyították meg a súlyos vérzékenységet.
A tudósok "katasztrofális" változást fedeztek fel a vérsejtek összetételében, eredményeik az öregedési folyamatot lassító új terápiák lehetőségét vetik fel.
Új, leukémia elleni készítmény kapta a 2021-es "Év Gyógyszere" díjat.
A vészes vérszegénység gyógyítása érdekében májkivonatot adott be a betegeknek intramuszkulárisan.
A kutatások célja a mindennapi diagnosztikában és betegellátásban is alkalmazható korszerű eljárások kifejlesztése.
Részletes keresés
Megjelent a PHARMINDEX Zsebkönyv legújabb, 2024/2-es kiadása!
A PHARMINDEX Mobil alkalmazás a PHARMINDEX adatokon alapuló gyógyszer-információs tudástár Androidra és iOS-re.
A PHARMINDEX Plus telepíthető, frissíthető, szabadon hordozható gyógyszer-információs tudástár.
Zárja be a képet koppintással, vagy használja a vissza gombot!