A betegek hamarosan azzal szembesülhetnek, hogy a megyei kórház elszipkázta a szakrendelő dolgozóit, mondta Sinkó Eszter, a Semmelweis Egyetem dékánhelyettese.
A MOK több ponton is módosítaná a javaslatot, az ügyeleti rendszer OMSZ-hez kapcsolódó részét például visszavonnák.
A MOK Háziorvosi Csoportjának vezetője kitért arra is, hogy mely pontokon tartják hiányosnak a benyújtott törvényjavaslatot.
"A javaslat példa nélküli módon csorbítja az ágazati munkavállalók érdekeit és veszélyezteti a biztonságos betegellátást".
Ha minden megyében a centrumkórház lesz az irányító szervezet, az jelentős forrásgondokat fog okozni az eszköz- és munkaerőhiány miatt.
Az egészségügyi törvényt módosító javaslat az ellátórendszer szinte minden szegmensét érinti.
Azzal a kéréssel fordult a Magyar Rezidens Szövetség az egészségügyért felelős államtitkárhoz, hogy a szakképzésüket előírt ütemben teljesítő rezidensek bérét semmiképp se lehessen csökkenteni.
Vajon mikor és hogyan jut el a hazai egészségügy arra a szintre, hogy személyre szabott, mesterséges intelligencia által támogatott terápiák segítsék a gyógyulást?
Bár arról volt szó, hogy a főváros kimarad az ügyeleti rendszer átalakításából, a kamara tájékoztatása szerint a kormányzat másképp gondolta.
A háziorvosi ügyeleti rendszer átalakítása kétségtelenül fontos lépés, de Békássy Szabolcs országos kollegiális háziorvosi vezető szerint a most körvonalazódó koncepció részletszabályait a következő hónapokban kellene kidolgozni. A Háziorvosok Online Szervezetének alapítója szerint egyebek mellett a háziorvosok kötelező ügyeletét is át kellene gondolni.
Üdvözlik, hogy a kormány hozzáfog az átalakításhoz, ám több rendszerszintű problémát találtak a törvényjavaslat tervezetében.
A jövőben országosan 81 járásnak lenne 102 ügyeleti központja a mostani csaknem 300 helyett.
Az orvosok átvezényelhetők lennének, erről pedig a centrumkórházak dönthetnének, amit az orvosok közül sokan nem vállalnának.
A Népszava szerint a végleges terveket – amelyek már túl vannak a tárcaközi egyeztetésen – Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár szerdán juttatta el a szakmai szervezetekhez. A kamarák vezetői a jövő hét elején személyesen is véleményezhetik az olvasottakat, találkozóra várja őket az államtitkár.
A közigazgatási körök után a kész anyaggal visszamennek a szakmai szervezetekhez, és ígéretükhöz megfelelően mindent egyeztetni fognak.
Az orvosbérek 30 százalékára emelkedne a középfokú végzettséggel rendelkező szakdolgozók bére az egészségügyben - ígérte Takács Péter államtitkár.
A digitalizáció jelentette kihívásokról, buktatókról és megoldandó feladatokról lesz szó 2022. november 22-én, a 3. Digital Health Summit-on.
Dr. Bidló Judit, a NEAK főigazgató-helyettese egy konferencián beszélt arról, hogy észszerűsíteni szeretnék az egyedi méltányossági finanszírozás rendjét.
2019 tavaszán 25 ezren, idén már 50 ezren vártak valamilyen műtétre az országban. Az egészségügyi közgazdász arra figyelmeztet, hogy a kórházak húsz százalékkal kevesebb beteget látnak el, mint a járvány előtt, 2019-ben.
Immár tizenegyedik alkalommal kerül megrendezésre az IME szervezésében, 2022. október 26-27-én. A pandémia tanulságai: a jelen menedzsmentje és a jövő alakítása.
Havi 1200 forinttal kell majd többet fizetnie jövőre annak, akinek egyéb jogcímen nincs jogosultsága egészségügyi szolgáltatásra.
Adminisztratív és motivációs eszközökkel kurtítanák a várólistákat a rendszer átalakítását célzó javaslatban.
A kormány továbbra is a centralizálás, az államosítás és a büntetőintézkedések híve, vagyis meglehetősen rigid rendszert épít.
Az Európai Parlament elfogadta kedden az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) hatáskörének kiterjesztésére irányuló javaslatot, amely magasabb fokú felkészültséget biztosít majd az egészségügyi válsághelyzetek uniós szintű kezeléséhez.
A hír nyomán sokan találgatták az indokot mivel Szabó Bálintot az egészségügyi szolgáltatási tér „atyjaként” jegyzik az ágazatban.
Pintér Sándor egészségügyért (is) felelős belügyminiszter előterjesztésében több fontos területet érintő változtatási javaslat is szerepel.
A Várkert Bazárban szeptember 15-én megrendezett Marketing Summit fennállása során először szentelt külön blokkot az egészségügyi marketingnek. Több nézőpontból járták körbe az egészségügyi márkaépítést, az ügyfélélmény-tervezést és az innovációkat.
A Magyar Nemzet szerint Kásler Miklós feladata lesz áttekinteni a szakorvosok, szakfogorvosok, szakgyógyszerészek és szakpszichológusok licenc képzési rendszerét.
A gazdasági vezetőket arra is utasították, hogy péntek délig tervezzék újra a 2023-as költségvetésüket.
Az orvosi kamara úgy tudja, már októberben a kormány elé kerülhet az egészségügyi rendszer jelentős átalakításának terve, ezért várják, hogy még előtte legyen szakmai egyeztetés, ahogy arra ígéretet kaptak.
Az Európai Bizottság az európai rákellenes terv keretében új ajánlást terjesztett elő, hogy a rákszűrésben való részvétel növelésében támogassa az európai uniós tagállamokat, tájékoztatott az EU brüsszeli végrehajtó testülete.
Míg tavaly több mint 50, idén az összesen 42 válaszadó önálló szakellátó 48 százaléka ítélte elégtelennek a szakpolitika tevékenységét.
Az egészségügy digitalizációjában Magyarország sokat lépett előre, azonban vannak még fejlesztendő területek - nyilatkozta a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára telefonon az MTI-nek.
Október közepén lehet kormánydöntés az egészségügy új stratégiájáról – mondta a területért felelős államtitkár, de a béremeléssel kapcsolatban rendkívül óvatosan nyilatkozott a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara IX. Szakdolgozói Tudományos Kongresszusán Siófokon.
„Az egyes szakmai minimumfeltételek meglétének ellenőrzése nem rendkívüli, arra rendszeresen sor kerül.”
Év végéig marad az átlagfinanszírozás, gyors kódkiigazításra számíthatnak az intézmények, a járóbeteg-szakellátók államosítása pedig azt szolgálja, hogy mindenütt hasonló minőségű ellátási portfóliót találjanak a betegek.
Már régen eljött az idő arra, hogy a kormány meghozza a megfelelő döntéseket a kórházi adósság okainak megszüntetésére.
A bizonytalan bevételi források miatt a kórházi beszállító cégek versenyképessége is sérül, derül ki a Napi.hu összeállításából.
Több mint egy tucat államilag támogatott, kiemelt budapesti egészségügyi beruházást vizsgálhatnak felül.
Ebben a rendszerben este tízig a háziorvosok kapnak nagyobb szerepet, utána a mentőszolgálat veszi át a feladatot.
A jelen helyzetben struktúraváltás helyett inkább modernizációról kellene beszélni a szakellátások területén.
2025-ben jöhet el a mélypont az egészségügyben, a tömeges pályaelhagyást elsősorban bérrendezéssel lehetne visszafogni.
A Klubrádió Realitás című műsorában mások mellett Éger István, a Magyar Orvosi Kamara volt elnöke is szólt az egészségügy aktuális helyzetéről.
Június 7-ig 110,4 ezer egészségügyben dolgozó közül 330 vagyis a dolgozók 0,3 százaléka mondott fel.
Az eutanázia helyzete más és más a világban, de kétségkívül egyre több helyen engedélyezik, derül ki a tudas.hu összeállításából.
A hospice ellátásban dolgozók 56 százaléka, az otthoni szakápolók majd 80 százaléka katázott.
Ha a jövőben nem éri már meg nekik sem vállalkozóként ügyeletet vállalni, rendeléseken vagy magánrendelőkben dolgozni, az ellátási problémákat okozhat.
Takács Péter kiemelte, hogy első intézkedései között szerepel a módosított rezidensrendelet mielőbbi előkészítése.
Az állam eddig maga is a katát használta olcsó bérezésre, többek között az egészségügy terén.
A 2020-as adatok szerint hátul kullogunk az ellátásban: 100 ezer emberre mindössze hatvanhat háziorvos jut.