A hazai gyógyszerellátás több pontján is ráncfelvarrást ígért Takács Péter a Magyar Gyógyszerészi Kamara vándorgyűlésén.
A kórházi beszállítók csupán háromnegyede jutott hozzá a lejárt követelései minimum 80 százalékához.
Az új időpontfoglaló rendszer elsősorban a fiatal, mobilis, egyszerűbb egészségügyi problémával jelentkező páciensek számára lehet előnyös.
Velkey György János szerint a szakma örömmel fogadta, hogy elindult egy szakmai diskurzus az egészségügy lehetséges átalakításáról.
Átalakítja a kormány a korábban 5,4 milliárd forintból megvásárolt magánszolgáltató cégeket, amelyekből létrehozza a Nemzeti Dialízis Központot.
A rendelet fontos mérföldkő az EU azon törekvésében, hogy az európai adatstratégia részeként biztonságos és hatékony digitális egészségügyi ökoszisztémát építsen ki.
Demonstrációt tartott a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) szombaton Budapesten, a Kossuth téren.
Takács Péter szerint 1200 fő alatt nem indokolt, hogy egy településnek saját, teljes állású háziorvosa legyen.
A képviselők és az államtitkár mintegy másfél-két órás találkozóját meglehetősen szokatlan és olykor személyeskedő megjegyzések tarkították.
Az uniós projekt keretösszege több mint 13 milliárd forint, ebből a veszprémi nővérszálló felújítása 1,7 milliárd forintba került.
Tervezik a szűrések újradefiniálását és a papíralapú meghívók helyett a digitálisan elérhető időpontfoglalásra történő áttérést.
Orvosokra osztott teljesítmény becslést vezet be az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) – tájékoztatta az intézményeket Szondi Zita, a hivatal főigazgató-helyettese a Népszava szerint.
A felnőtt praxisok 8,7 százaléka, a gyermekorvosiak 20 százaléka, míg a vegyes praxisok 25 százaléka betöltetlen.
Jelentős változások a járóbeteg-ellátásban – Megszűnik a területi korlátozás a szakrendelőkben.
Pácienseim nem jelezték, hogy tovább tartott volna bejutni a szakrendelésekre, mint korábban a Honvédkórházba - mondta az egyik háziorvos.
A munkakörülmények javításával és megfelelő bérek biztosításával vonzóvá kell tenni az egészségügyi ágazatot az ott jelentkező munkaerőhiány orvoslására, jelentette ki a szociális jogokért és készségekért, valamint a munkahelyekért és felkészültségért felelős uniós biztos Strasbourgban kedden.
Vannak, akik kórházi és vannak, akik kizárólag járóbeteg-ellátására jogosultak az új szabályok szerint.
Az eladósodott intézmények február végéig 96,4 milliárd forintot kapnak, vagyis ennyivel konszolidálják a kórházakat.
Porpáczy Krisztina szerint a gyógyítás minőségének romlása a munkateher fokozódásával együtt mozog.
Pintér Sándor az Országos Onkológiai Intézet főigazgatói munkakörének ellátásával dr. Dank Magdolna Vilma professzort bízta meg.
Öt kórház élére új főigazgatót nevezett ki Pintér Sándor január 15-ei határidővel.
200 milliárd forintos tartozással kezdte az évet az egészségügy, állítja a Magyar Orvosi Kamara.
A MOK közleményben hívta fel a figyelmet az egészségügy drámai finanszírozási hiányosságaira. Az orvosok szerint a helyzet tarthatatlanná vált, és a jelenlegi támogatási rendszer már nem képes biztosítani a betegek megfelelő ellátását. A Kamara a problémák megoldására sürgős reformokat javasol.
Az Európai Bizottság szerdán új cselekvési tervet mutatott be, amelynek célja a kórházak és egészségügyi szolgáltatók kiberbiztonságának megerősítése.
2025-től az intézmény csak a Magyar Honvédség állománya részére nyújthat járóbeteg-szakellátást.
Különösen vidéken rossz a helyzet, gyakran a szomszéd településről hetente egy-két órára átjövő kolléga kezeli a betegeket.
Az osztály születéstől 18 éves korig, az év minden napján, a nap 24 órájában várja a gyors ellátásra szoruló gyermekeket.
Kedden hét kijelölő határozatot tett közzé honlapján a Nemzeti Népegészségügyi Központ. Ezek olyan határozatok, amelyekben munkaerőhiány miatt más várost jelölnek ki bizonyos egészségügyi kezelések biztosítására.
A rekorder Pest vármegye, ahol 247 praxis üres, a dobogó második fokán Budapest áll 191 üres praxissal.
Egyes beavatkozások esetében szinte alig történt változás az erre a célra elkülönített milliárdok dacára.
A december végén megjelent kórházi adósság-adatok szerint 127 milliárd forintot görgetnek az új év első napjaiban is maguk előtt az intézmények, mondta lapunknak Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő decemberi adatai szerint 937 betöltetlen háziorvosi praxis van Magyarországon.
Egységessé vált a hazai alapellátási ügyeleti rendszer, hálapénz ellenes intézkedések kerültek bevezetésre.
A háziorvosi ellátás nélküli települések javarészt a Dunántúlon, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megye északi részén találhatók.
Orvoshiányról és összeomló ellátásról írnak segélykérő levelükben a térség egészségügyi dolgozói.
A friss decemberi adatok szerint megdöbbentő számban hagyták ott a pályát az elmúlt két év alatt a háziorvosok.
Az egészségügy forrásait 2025-ben 3717 milliárd forintra emelik, ami 330 milliárd forintos növekedés az idei évhez képest, a 2010-es összegnél 2520 milliárd forinttal magasabb.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő késve megkezdett utalványozása után a gyógyszertárak a jövő héten juthatnak hozzá a pénzükhöz.
Az állam saját működésének hibáit nem háríthatja a beszállítókra, gondoskodnia kell arról, hogy az állami intézmények eleget tegyenek a szerződéses kötelezettségeinek – hangzott el a kórházi beszállítók szerdai sajtótájékoztatóján.
Szociális robot, gondozó robot – ezek a furcsán csengő kifejezések nem a távoli jövőben játszódó sci-fi szereplői.
Egyre ritkábban fordul elő, hogy egy egészségügyi dolgozó hálapénzt fogad el – mondta el a Magyar Orvosi Kamara elnöke az InfoRádióban.
Kétmilliárd forint van a NEAK rendszerében, amit nem használtak fel a kórházak a várólistán levő betegek műtéteire.
Döcög az egészségügy átalakítása, az Orbán-kormánynak több reformja maradt félbe, mint amennyit sikerült megvalósítania.
Januártól egy új típusú szűrővizsgálatot vezetnének be, amely egy általános, népbetegségek kiszűrését célzó egészségfelmérés lenne.
Vajon indokolt az óriási elégedettség az új alapellátási ügyeleti rendszerrel? Kökény Mihály volt egészségügyi minisztert a Hírklikk kérdezte.
A díjak háromszor magasabbak lesznek, Navracsics Tibor minisztériuma több díjszabást is átláthatóbbá tenne.
Október végén a NEAK adatai szerint 117 milliárd volt az intézmények adóssága. Ennek rendezésére kaptak 39,4 milliárdot.
Az egészségügyre 2025-ben a költségvetés tervezete szerint 330 milliárd forinttal több forrást biztosítanak. Mire lesz ez elég?
Harmadik alkalommal rendezték meg a Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara szervezésében a Svájci-Magyar Egészségügyi Fórumot.
Kevesebb várakozás, megfelelő színvonalú kiszolgálás, hatékony betegellátás – ezeket várjuk el az egészségügytől. Ennek elérésének pedig egyik fontos eszköze lehet a digitalizáció, ami a legtöbbünk számára az EgészségAblak applikációban jelenik meg.