Az nem világos, miért adnak át egy állami feladatot egy alapítványhoz, amelynek működtetése nyilvánvalóan pluszköltségekkel jár.
A 2024. május 10-én hatályba lépett stratégiai gyógyszerlistáról szóló 16/2024. (III. 11.) BM rendelet alapján érdemes megvizsgálni, milyen hatásokat sikerült elérni.
A nyugat-magyarországi régió gyógyszerellátásának fejlesztése érdekében a PHOENIX Pharma Zrt. egy 6550 m2 alapterületű, korszerű gyógyszer-nagykereskedelmi központot és irodaépületet alakít ki Győrben.
A NEAK munkatársai rendkívül hatékonyan és alázatosan végzik a méltányossági kérelmek elbírálását, de a rendszer így fenntarthatatlan.
A patika nélküli kistelepüléseken új megoldást nyújthat az éjjel-nappal elérhető gyógyszer-automata, amely nemcsak a lakosság gyógyszerellátását teheti hatékonyabbá, hanem új értékesítési csatornát is biztosíthat a gyógyszertárak számára. A közelgő próbaüzemmel a gyógyszer-automaták forradalmasíthatják a hazai piacot.
Drámaian emelkedik többek között bizonyos onkológiai és immunológiai készítmények térítési díja, miközben indikáción alapuló, egészségügyi jogcímük változatlan marad.
2025. januártól kezdi meg működését a kormány által létrehozott Batthyány-Strattmann László Alapítvány, ami a tb-támogatással nem rendelhető gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök árához járul hozzá egyedi elbírálás után.
Későbbi cél, hogy a diszpécserszolgálat tájékoztatással, információval hogyan tudja a kistelepüléseken élők gyógyszerellátását segíteni.
Az új jogszabály 2025-től egyetlen szereplőre bízza a kórházakban alkalmazott, nagy értékű gyógyszerek beszerzését.
A gyógyszer-nagykereskedők kötelesek lesznek minden hónapban egy bizonyos mennyiségű, stratégiai fontosságú gyógyszerhatóanyagot raktározni.
Többek között láz- és fájdalomcsillapítót, orr- és szemcseppet, vitaminokat és gyulladáscsökkentőket árulnak a kutaknál.
Az új rendelet az egészségügyi intézmények környékére települt patikák sorsát is megpecsételheti.
A riportban Dr. Csupor Dezső elemzi a helyzet dilemmáját és az egészségügyi ellátás minőségére gyakorolt hatását.
A változás csak azokat a fiókgyógyszertárakat érinti, amelyek élni kívánnak ezzel a lehetőséggel, vagy más formában nem tudják biztosítani a működésüket.
Más európai országokban is akadozik az ellátás, így a betegek nagyjából 4 hét alatt juthatnak hozzá a gyógyszerhez egyedi gyógyszerigénylés alapján.
A Rubophen Thermo granulátumot azért hívták vissza a patikákból, mert minőségi hibát találtak a forró italpornál.
Két év után újabb gyógyszerek befogadásával válik könnyebbé mintegy 35-40 ezer beteg gyógyulása. A Gyógyszer-befogadási Bizottság javaslata alapján a nagyértékű gyógyszerek befogadása 38 terápiás területet érint, és összesen 52 készítményt tartalmaz, közölte a BM.
A korábbi elsőszámú vezető, Dr. Feller Antal vezérigazgató, valamint Sz. Kis László gazdasági vezérigazgató-helyettes az idei év végével nyugdíjba vonulnak.
Gyógyszertárral nem rendelkező kistelepülések gyógyszerellátásának javítását célzó kísérleti program kezdődött Borsod-Abaúj-Zemplén megye tizenkét településén. Az elsősorban informatikai rendszerfejlesztést tartalmazó projekt nyitórendezvényét pénteken tartották a programot elsőként alkalmazó borsodi Alsódobszán.
A nyilatkozat megjelenését konzultáció előzte meg a gyógyszerészet különböző területein ismert és működő szakmai és érdekvédelmi szervezetekkel.
A testület közös rendszert hozna létre az antibiotikumok és bizonyos légzőszervi megbetegedések kezelésére szolgáló gyógyszerek beszerzésére.
A PHOENIX Csoport, Európa vezető gyógyszer-nagykereskedője és integrált egészségügyi szolgáltatója, jelentős lépésre szánta el magát.
A gazdagabb országokban ötször-tízszer annyit költenek gyógyszerre, mint a szegényebb uniós tagállamokban.
Tisztigyógyszerészként, majd tisztifőgyógyszerészként több megyében és régióban is végezte a lakossági gyógyszerellátás szakmai felügyeletét.
Január végén több európai piacon már az amoxicillin helyettesítésére használt készítményekből is vészesen lefogyott a készlet.
A közlemény szerint minden alapot nélkülöz az az indokolatlan pánikkeltés, ami arra törekszik, hogy a betegeket félrevezesse és elrettentse.
Magyarország kormánya elkötelezett a lakossági gyógyszerellátás nemzeti érdekkörben tartásáért, valamint a gyógyszerészek szakmai és egzisztenciális önállóságának biztosításáért – írta a kiemelt társadalompolitikai ügyekért felelős miniszterelnöki biztos és a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöke szerdán az MTI-hez eljuttatott közös közleményében.
Az innovatív gyógyszereket gyártó mintegy 25 vállalat fizeti meg a gyógyszerekre kirótt extra adó 80 százalékát, míg a hazai cégekre a húszmilliárdos összeg maradéka, mintegy 4 milliárd forint juthat.
A forint árfolyamának folyamatos gyengülése, a pandémia, majd az ukrán háború már eddig is súlyosan veszélyeztette a biztonságos hozzáférést számos modern gyógyszeres terápiához, amit a különadó aránytalan és nagymértékű emelése csak tovább tetéz, és aminek egyelőre beláthatatlan következményei lehetnek.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) szerint 20-30 milliárd forinttal kellene kiegészíteni a gyógyszerkasszát, így elérve a visegrádi országok (V4) nettó gyógyszerkiadásának átlagát.
Kétdimenziós vonalkóddal és egy "dézsmabiztos", manipulálás elleni kóddal is el kell látni a vényköteles gyógyszereket 2019 februárja után egy európai bizottsági döntés nyomán - közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmiszer-egészségügyi Intézet (OGYÉI) az MTI-vel.
A gyógyszerellátás az egészségügy egyik nélkülözhetetlen eleme, ezért kiemelten fontos a gyógyszertári dolgozók testi épségének védelme. Ezzel nem csak a gyógyszerellátásban dolgozóknak érdemes tisztában lenniük, hanem a gyógyszertári szolgáltatásokat igénybe vevő betegeknek és vásárlóknak is.
Mintegy félmilliárd forintból megkezdte a nemzeti gyógyszer-azonosítási rendszer felállítását a HUMVO Magyarországi Gyógyszer-azonosítási Nonprofit Zrt. A rendszer műszaki kiépítését, és az ehhez kapcsolódó technikai feladatokat a német tulajdonú Arvato Systems GmbH informatikai cég végzi - közölte a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz) az MTI-vel.
A hajdúszoboszlói Béke Hotel adott otthont a 2018. március 2–4. között megrendezett XXIII. Gyógyszertár-működtetés Konferenciának. A résztvevők festői havas környezetben tekintették át a gyógyszerészet legfontosabb kérdéseit. A “párbeszéd rendezvénye” programjait élénk szakmai érdeklődés kísérte.
A patikai ügyeleti rendszer szabályozása idén várható, a gyógyszertári hitelprogram mostanra az utánpótlásnak is kedvez, az e-recepttel kapcsolatban pedig további könnyítő újítások várhatók - egyebek mellett ezekről is beszélt Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Közölte, a 2018-as év egyik fontos feladata lesz a patikákban a betegorientáltabb működés kialakítása.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) elhibázott döntésnek tartja, hogy a megjelent új közbeszerzési eljárásban lebonyolított árverseny nyomán egyes betegcsoportokban csak egyfajta gyógyszer lehet a kötelezően választandó terápia a jövőben.
Az Európai Gyógyszerügynökség CHMP bizottsága szeptemberi ülésén tizenhárom gyógyszer forgalomba hozatali engedélyezésével kapcsolatban adott ki pozitív véleményt.
Az előzetes várakozásokkal szemben a forgalmazási engedélyt kérő üzletek száma és az azokben forgalmazott gyógyszerek mennyisége is alulmúlta az előzetes üzleti várakozásokat a patikán kívüli gyógyszerforgalmazás elmúlt tíz évében - közölte a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöke az MTI megkeresésére.
Az átmenetileg vagy tartósan hiánycikk gyógyszerek helyett minden esetben elérhető helyettesítő termék - erről az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgatója beszélt egy szerdai háttérbeszélgetésen.
2011 óta az OEP, majd a háttérintézmények átalakítása után a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) félévente hajtja végre az úgynevezett vaklicitet. Az eljárás célja, hogy az egymással helyettesíthető, azonos hatóanyagú és hatáserősségű készítmények ára jelentős mértékben csökkenjen, ezáltal enyhítve a gyógyszerkassza kiadásait.
Gyógyszergyártók, forgalmazó cégek és szakmai szervezetek a gyógyszerhamisítás ellen létrehozták a Humvo Magyarországi Gyógyszer-azonosítási Nonprofit Zrt.-t, ezzel egyidejűleg új gyógyszerazonosító rendszert alapítottak, amely az egységes uniós hálózat részeként működik 2019-től - közölte a Richter Gedeon Nyrt. az MTI-vel.
Az MGYK Elnöksége és a Területi Elnökök Értekezlete kezdeményezésére A vidéki kis gyógyszertárak működtetésének szempontjai és lehetőségei címmel miniszimpózumra került sor a budapesti Benczúr Hotelban.
A Teva Gyógyszergyár Zrt. (Teva) 500 fős létszámcsökkentést tervez gödöllői termelőüzemében a következő hónapokban azzal a szándékkal, hogy 2018 végéig értékesíti vagy bezárja az üzemet - közölte a társaság kedden.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete üdvözölte, hogy a jövő évi költségvetés tervezetében emelkedett a gyógyszertámogatásra fordított forrás, azonban megjegyezte, hogy ez még mindig elmarad a V4-ek átlagától.
Közel egytucatnyi gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel rendelkező cég tárolta készítményeit azon a budaörsi telephelyen, ahol április 25-én tűz ütött ki. A Pharma Park tizenötezer négyzetméternyi területéből ötezer kiégett, kétezerötszáz négyzetméternyi területet pedig füstszennyezés ért.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelenleg is vizsgálódik annak a két gyógyszertárnak az ügyében, melyek gyógyszerforgalmazási tevékenység folytatására vonatkozó engedélyét az OGYÉI 2017. február 16-án visszavonta. Az illegális gyógyszerforgalmazás felderítését célzó vizsgálatok újabb állomása a budapesti Bercsényi Gyógyszertár és a Pázmány Péter Patika volt.