Több mint harminc olyan befagyasztott kutatást soroltak fel - köztük AIDS- és HIV-terápia programok -, amelyek életbevágóak az azokban résztvevőknek.
A MOK közleményben hívta fel a figyelmet az egészségügy drámai finanszírozási hiányosságaira. Az orvosok szerint a helyzet tarthatatlanná vált, és a jelenlegi támogatási rendszer már nem képes biztosítani a betegek megfelelő ellátását. A Kamara a problémák megoldására sürgős reformokat javasol.
Az egészségügyben dolgozók számára nemcsak a szakmai elismerés, hanem a művészi önkifejezés is fontos lehet, ezért az Asklepios-Med örömmel hívja meg Önt következő nemzetközi kiállítására.
Az egészségügyre 2025-ben a költségvetés tervezete szerint 330 milliárd forinttal több forrást biztosítanak. Mire lesz ez elég?
A Sétálj a dokiddal egy közösségi egészségmegőrző kezdeményezés, közvetlen kapcsolatot kínálva a szülők és az orvosok, egészségügyi dolgozók között.
AIPM: Sugárterápiára felkészítő képregény és örökbefogadást elősegítő program - hiánypótló kezdeményezéseket díjaztak.
Az egészségértés fogalma azt takarja, hogyan érjük el és tudjuk-e megfelelő módon értelmezni az egészséggel kapcsolatos információkat.
A magánegészségügy lendületben: merre tart a szektor, és milyen kihívásokkal néz szembe? A közelgő Private Health Forum feltárja a legújabb trendeket.
Bár az adatok fontos dologra mutatnak rá, arra sajnos nem adnak magyarázatot, hogy a nők miért vannak jobb kezekben, ha nők kezelik őket.
Nem számítanak uniós forrásokra, a kórházak viszont márciusban újabb milliárdokat kapnak, amiből rendezhetik az adósságaikat, többek között erről is beszélt Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a Magyar Kórházszövetség konferenciáján.
A Tanács jóváhagyta „Az EU globális egészségügyi stratégiája – Jobb egészséget mindenkinek változó világunkban” című következtetéseket, amelyekben újólag megerősítette, hogy az Unió és tagállamai vezető szerepet töltenek be a globális egészségügy előmozdításában.
Csaknem ötezer körzetből nagyjából 650-ben helyettesként dolgozik a védőnő, miközben sok helyen gyermekorvos sincs.
Egy másik csapat is indul, amelynek tagjai közt vannak olyanok is, akik a korábbi elnökkel, Éger Istvánnal már részt vettek a MOK irányításában.
A kormány korábbi döntésének értelmében a jövő év tavaszán folytatódik az ápolók béremelése, a részletszabályokról zajlanak az egyeztetések a szakmai szervezetekkel, tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) pénteken az MTI-t.
2023. november 10-én, a Magyar Tudományos Akadémián, a Top30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben c. kiadvány közzétette a TOP30-as listát.
Fókuszban az árazás és a finanszírozás: mennyit kell fizetni a kikerülhetetlen magánegészségügyi szolgáltatásokért és miből, hogyan tudják ezt kifizetni a páciensek?
A hétvégén már nem lesz fekvőbeteg-ellátás az Orosházi László Elek Kórház és Rendelőintézet fül-orr-gégészeti osztályán, a betegek a békéscsabai kórház osztályára kerülnek – írja az MTI.
Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből eddig sem a betegektől, sem az önkormányzatoktól, sem a felügyeleti szervek részéről nem érkezett panasz, kritika.
A szeptember elején indult és eddig lefolytatott ellenőrzések intézkedést igénylő hiányosságot nem tártak fel.
A több mint 140 ezer, ügyeleti ellátásban részesített beteg visszajelzései alátámasztják, hogy az egységes rendszer jól működik.
Szabálytalan kirendelésekről tájékoztatták a köztestület tagjai a MOK-ot, így újabb levél született. Csató Gábor is kapott levelet ügyeleti témában.
Gyöngyösön és Hatvanban a kórház területére költözik be az ellátás, együttműködés lesz a sürgősségi osztályokkal.
A kamara felmérése szerint az állami egészségügyet elhagyó orvosok egy része nyugdíjba, a magánellátásba vagy külföldre menne.
Új fizetési kategóriákba sorolná az egészségügyi dolgozókart a Belügyminisztérium, mielőtt emelnék a bérüket jövő márciusban – derül ki egy szombaton feltöltött törvénytervezetből.
Már évek óta nem növekszik jelentősen a várható hazai élettartam. A statisztikai adatok azt sugallják, hogy az egészségügyi kiadások emelése hozzájárulhatna ennek eléréséhez.
Ki ne ismerné Gyarmati Andreát, az egykori világklasszis úszót, aki 43 éve gyermekorvos, Óbuda díszpolgára. Nemcsak életéről, hanem az egészségügy mai állapotáról is megosztja az olvasókkal a véleményét.
Velkey György az egészségügyi átalakításról - interjú a Magyar Kórházszövetség elnökével.
A határozat az alapítványi fenntartású orvosegyetemek klinikáin dolgozó egészségügyiek béremeléséről szól.
Győrfi Pál hangsúlyozta: egy százalék alatti az ügyeleten a súlyos esetek aránya, kevesebb, mint a háziorvosi rendeléseken.
"Amúgy is kevesen vagyunk, és a körülmények nagyon megnehezítik az életünket."
Az egyetemi éveimre visszaemlékezve arra kellet ráébrednem, hogy sok gyógyszerész kollégám úgy vezet gyógyszertárat, hogy az egyetem nem készítette fel őket az emberek menedzselésére. Nem kaptunk vezetői képzést, így mindenki a saját tapasztalataira, ellesett ötletekre támaszkodik. Miért lenne ez más az egészségügy más területén?
A rendelet értelmében továbbra sem kötelező vinni az asszisztenseket, míg a helyettesítés lehetősége nyitva marad.
Ha a mindenkori GDP-hez arányosítva vizsgáljuk a költéseket, kiderül, nem értük el a 2010-es színvonalat.
Az egészségügyi ellátásokhoz kapcsolódó papíralapú utazási költségtérítést az online rendszer váltja fel.
Az IME – Az Egészségügyi Vezetők Szaklapja ez év június 29-én immáron tizenhatodik alkalommal rendezi meg hagyományos Országos Egészség-gazdaságtani Konferenciáját.
Benyújtotta a 2023-as költségvetés tervezetét az Orbán-kormány az Országgyűlésnek, amely korábban látottaknál is kevesebb részletet tár fel. Ami látható, hogy hatalmas optimizmussal tekint a kormány a következő évre.
Komoly centralizációs törekvések olvashatóak ki azokból a kérdőívekből, a melyeket az Emberi Erőforrások Minisztériuma küldött ki mintegy 140 ezer orvosnak, egészségügyi dolgozónak és ágazati vezetőnek – emlékeztetett a szerdai konferencián elhangzó előadásában Pásztélyi Zsolt, a Medicina 2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség elnöke.
A háziorvosi rendszerben 2018-ra 10%-os volt a dolgozói létszámcsökkenés.
A kevésbé hatékonyan működő egészségügyi rendszerekben a gyógyulásra kisebb az esély.
Az egészségügy digitális forradalma közel 20 éve van napirenden, de a jövőben felgyorsult ütemű változás várható. Ez derül ki a Roland Berger „Az egészségügy jövője: a szektor gyorsabb ütemben digitalizálódik a vártnál” (Future of Health: An industry goes digital – faster than expected) című tanulmányából. A Roland Berger szerint 2025-ig gyökeres változások várhatók az egészségügyi piacon.
Egészségügyi szakdolgozók cseréltek tapasztalatot és bővítették tudásukat a VII. Juhász Zsuzsa Szakdolgozói Konferencián a Debreceni Egyetem Klinikai Központban augusztus 31-én. A kongresszuson adták át az egykori kiváló ápolónőről elnevezett életműdíjat.
Még ebben az évben a kormány elé kerülhet a nemzeti népegészségügyi program, amelynek gerince az öt betegségcsoport - onkológiai, keringési, mozgásszervi, gyermekgyógyászati és mentális zavarok - megelőzésére és kezelésére kidolgozott nemzeti program - mondta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.
Növekednek az egészségügyre fordítható források a jövő évi költségvetési javaslat szerint; 2018-hoz viszonyítva 101 milliárd forinttal jut több az ágazatra.
A racionális gyógyszerhasználat és a népegészségügyi mozgósítás fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke a 15. országos patikanap megnyitóján szerdán Tapolcán.
A beteg- és élelmiszerbiztonság, a táplálkozás-egészségügy és az egészségtudatos magatartás segítése a célja annak a programnak, amelyet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) indít kétmilliárd forintos uniós keretösszeggel.
Évente átlagosan 4,1 százalékkal nőnek majd az egészségügyi kiadások 2017 és 2021 között világszerte. A magasabb költés ugyanakkor nem feltétlenül jelent jobb egészségügyi eredményeket, az egészségügyi szolgáltatóknak valószínűleg továbbra is csökkenő nyereséggel és növekvő költségekkel kell számolniuk.
Az alapellátás megerősítésének fontosságát, a háziorvosok kompetenciájának bővítését, praxisközösségek kialakítását szorgalmazta több korábbi egészségügyi miniszter, illetve a területért jelenleg felelős államtitkár a Medicina Konferencián rendezett kerekasztal beszélgetésen, pénteken Budapesten.
Az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) november 1-jei indulása inkább az ágazat számára lesz "izgalmas", a betegeknek kevésbé lesz észrevehető - mondta az e-health koordinációjával megbízott miniszteri biztos egy hétfői háttérbeszélgetésen.
Budapest történetének legnagyobb egészségügyi fejlesztése kezdődik - hangoztatta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára és Kocsis Máté, a Fidesz budapesti választmányának elnöke pénteki budapesti sajtótájékoztatón.