A mesterséges intelligencia a gyógyászat számos területén hozhat jelentős előrelépést.
A mesterséges intelligencia (MI) segíthet a háziorvosoknak azonosítani azokat a betegeket, akiknél nagy a kockázata annak, hogy szívproblémáik lesznek.
A 800 milliós kutatás célja az onkológia területén működő informatikai döntéstámogató megoldás fejlesztése.
Az Egyesült Királyság tudósai 1,6 millió, emberi agyról készült felvételhez kaptak hozzáférést, ezek segítségével a demenciát nagyon korán felismerő mesterséges intelligenciát lehet kifejleszteni.
Az algoritmus 98 százalékos pontossággal tudott kiszűrni bizonyos betegségeket csak a nyelv színéből.
A PTE Kutatói Innovációs Díját elnyert fejlesztést már tesztelték klinikai környezetben, az algoritmust továbbra is tanítják.
Az MI által tervezett molekulák akár 80-90%-os sikerrátát érhetnek el az első fázisú klinikai vizsgálatokban.
A legmodernebb, mesterséges intelligenciát is alkalmazó MR-készülékre cserélte korábbi berendezését az Országos Onkológiai Intézet.
Az idén 147 milliárd forintnyi pályázati forrás nyílik meg a kutatás, a tudományos innováció támogatására a Neumann János Program keretében – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság konferenciáján, csütörtökön Budapesten.
A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság idén már 22. alkalommal szervezi meg az Adatvezérelt egészség és kiberbiztonság konferenciát.
Az orvoslás és az informatika határvidékén dolgozva szeretné elősegíteni és megkönnyíteni a klinikai adatokból létrehozott adattárak használatát.
A kapszulaendoszkópia során a mesterséges intelligencia pirossal kijelöli azokat a területeket, ahol gyanítja, hogy eltérés van.
Az eddigi tizedük helyett a hasnyálmirigyrákos betegek több mint harmadát tudja kiszűrni az MIT új mesterséges intelligenciája.
Az innovatív fejlesztés felgyorsítja az akut stroke-betegek sürgős kezelését és támogatja az ellátáshoz való hozzáférés országos javítását.
A legújabb technológiai fejlesztések átalakítják az orvostechnológiai ágazatot. Hogyan folytatódik ez a lendület 2024-ben?
Aa a lézeres szívmonitorokat vérnyomásmérőkkel és a járás változásait figyelő készülékekkel egészítenék ki, amivel például az Alzheimer-kór korai jeleit lehetne észlelni.
Betegek bevonásával vizsgálják hogyan javíthatja a mesterséges intelligencia a sürgősségi ellátás hatékonyságát és minőségét.
Még a tünetek megjelenése előtt képes lesz azonosítani azokat a pácienseket, akiknél fennáll a demencia kialakulásának kockázata.
Az Oxfordi Egyetem kutatói olyan mesterséges intelligencia algoritmusokat használó eszközt fejlesztenek, ami segít felismerni a korai jeleket.
Az eszköz nagyban megkönnyítheti a patológia működését, amely amellett, hogy munkaerőhiánnyal küzd, egyre több mintát kap elemzésre.
Kórházban fekvő betegek életkilátásainak megjóslására vetné be a mesterséges intelligenciát egy amerikai nonprofit egészségügyi szervezet.
Az eszköz a gépi tanulás segítségével elemzi a vírusvariánsok genetikai szekvenciáit és halálozási arányát, miközben azok terjednek a világban.
A hagyományosan vizsgálat felvételek közül 203 esetben szűrtek ki rákot, míg a mesterséges intelligencia 244 megbetegedést talált.
A nyelvi modellek képesek elemezni a betegek adatait, és közvetlenül a betegnek adhatnak diagnózisokat és kezeléseket.
Új utat nyit a koronavírus elleni védekezésben a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban (SZBK) fejlesztett mesterséges intelligencia segítségével felfedezett receptor - tájékoztatta az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) kedden az MTI-t.