Egy új technológia a nyelv színe alapján állítja fel a diagnózist

Az algoritmus 98 százalékos pontossággal tudott kiszűrni bizonyos betegségeket csak a nyelv színéből.

hirdetés

A hagyományos kínai orvoslás egyik módszerére épül iraki és ausztrál kutatók új fejlesztése: egy olyan algoritmus, ami a nyelv színéből állít fel diagnózist pillanatok alatt.

A mesterséges intelligencia igen hasznosnak bizonyulhat az egészségügyben is: segítheti például az orvosokat az egyes betegségek azonosításában, méghozzá gyorsan és precízen. Ráadásul maga az MI-technológia is villámgyorsan fejlődik, így a jövőben még jobb és sokoldalúbb lehet.

Az iraki Middle Műszaki Egyetem (MTU), valamint a Dél-ausztráliai Egyetem mérnökkutatói most áttörést értek el az algoritmusok fejlesztésében, melyekkel egy egyszerű módszerrel lehet észrevenni a betegségeket: a nyelv színének elemzésével. Mint a Technologies tudományos folyóiratban publikált tanulmányból kiderül: az algoritmus 98 százalékos pontossággal tudott kiszűrni bizonyos betegségeket. És ehhez tényleg csak erre az egy paraméterre volt szüksége. Ráadásul, mint az Interesting Engineering kiemeli, olyan problémák azonosításában jeleskedett a fejlesztés, mint a diabétesz, a stroke, az anémia, az asztma, a májat és az epehólyagot érintő betegségek, a Covid-19, továbbá egy sor érrendszeri és és emésztőrendszeri megbetegedés. A nyelv vizsgálata egyébként nem új keletű, a hagyományos kínai orvoslás 2000 éve alkalmazza – a színe mellett az alakja és a vastagsága is árulkodó lehet.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

hvg

Ajánlott cikkek