Az EMA tudatában van a közösségi médiában megjelent híreknek, amelyek szerint a nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID), például az ibuprofen, súlyosbíthatják a koronavírus betegség (COVID-19) tüneteit.
A Clostridium difficile felelős a leggyakoribb és legveszélyesebb kórházi fertőzésekért, amelyek kockázata az antibiotikummal kezelt betegeknél magasabb, mivel az antibiotikumterápia felborítja a bélflóra egyensúlyát. Újabb kutatások ugyanakkor összefüggést tártak fel a nem szteroid gyulladásgátlók alkalmazása és a súlyos C. difficile fertőzés között.
A sürgősségi ellátás világszerte jelentős terhet jelent mind a betegek, mind az egészségügyi ellátórendszerek számára. A sürgősségi esetek számának jelentős emelkedése késleltetheti vagy meghiúsíthatja az elektív beavatkozásokat, meghosszabbítja a várakozási időket és fokozza a noszokomiális infekciók kockázatát.
A diclofenac felírása az utóbbi időben, a kezelés hiányával vagy más nem-szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID) felírásával szemben, gyakrabban vezetett olyan kardiovaszkuláris eseményekhez, mint a szívinfarktus vagy a stroke. A brit orvosi közlönyben megjelent eredmények alátámasztják az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által közzétett aggályokat.
Amerikai kutatók igazolták, hogy a nem szteroid gyulladásgátló diflunisal gátolja a hallás folyamatában kulcsfontosságú szerepet játszó presztin működését.
A nem szteroid gyulladásgátlók (a szelektív COX-2 gátlókat is beleértve) vascularis és gastrointestinalis (GI) hatásait, mellékhatásait igazán széles körben folytatott elemzés eddig nem vizsgálta. Jelen tanulmány célja volt az e készítmények alkalmazásával kapcsolatos randomizált klinikai vizsgálatok meta-analízise.
Az European Heart Journal - Cardiovascular Pharmacotherapy márciusi számában megjelent közlemény szerint az általánosan biztonságosnak tartott fájdalomcsillapító szerek a szívmegállás magasabb kockázatával járhatnak.