Az elmúlt 6 hónapban ötből négy ember vett igénybe magánegészségügyi szolgáltatást, miközben a válaszadók több mint harmada 50 és 100 ezer forint közötti összeget költött e célra - derült ki a Digital Health Essential megbízásából végzett kutatásból.
Ahogy erősödött tavaly az inflációs nyomás, a betegek egyre gyakrabban mondták le az időpontjaikat, egyre kevésbé maradt 1-3 millió forintjuk műtétre.
A második legnépszerűbb felhasználási mód a társadalombiztosítási ellátás keretében igénybe vehető egészségügyi szolgáltatások kiegészítése.
A magánszolgáltatók ez idáig is éves vagy havi díjat fizettek az adott közellátó intézménynek, ahova továbbküldték a pácienst, most az ellátásért is fizetni kell.
Közzétették azt a tervezetet, amely alapján a magánszolgáltatókkal megtéríthető az elkövetett hibák orvoslásának költsége.
A tavalyi hatalmas siker után az idei TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben című kiadvány újra közzéteszi azoknak a személyeknek a listáját, akik jelenleg a legnagyobb hatással bírnak a szektorra, legyenek azok kórházigazgatók, orvosok, szakértők vagy egészségpolitikusok.
A Prémium Egészségpénztár kutatása arra a kérdésre kereste a választ, hogyan reagáltak a pénztártagok az elmúlt egy év negatív gazdasági változásaira. Jelesül, hogy a családoknak mennyire kellett meghúzniuk a nadrágszíjat, valamint, hogy csökkentették-e egészségügyi kiadásaikat az elmúlt egy évben.
Az egynapos sebészetnél 40 százalékkal kevesebb beteget látnak el az állami rendszerben, mint a pandémia előtt.
A magánegészségügy árai növekednek, mégis folyamatosan bővül ez a szegmens, különösen a céges és munkáltatói csomagok összértéke.
A Várkert Bazárban szeptember 15-én megrendezett Marketing Summit fennállása során először szentelt külön blokkot az egészségügyi marketingnek. Több nézőpontból járták körbe az egészségügyi márkaépítést, az ügyfélélmény-tervezést és az innovációkat.
Nem az ár a legfontosabb szempont, ha az egészségről van szó.
Az EESZT-t használó egészségügyi szolgáltatók száma 25 ezerre nő. Az ország teljes lefedettsége - a közfinanszírozott szolgáltatók után - a magánellátók bevonásával valósul meg. Számukra 2020. január 1-jéig volt kötelező a csatlakozás dokumentációjának előkészítése és beadása, 2020. június 1-jétől pedig rájuk is vonatkozik az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT-be) való adatszolgáltatási kötelezettség.