Egészségügyi funkciók az Apple fülhallgatóiban
A jövőben hallásvizsgálóként és testhőmérséklet mérésére alkalmas szenzorokkal működhetnének az AirPods fülhallgatók.
Az Apple Inc. hét évvel ezelőtt mutatta be a vezeték nélküli AirPods fülhallgatókat, melyek manapság a vállalat legnépszerűbb termékei közé tartoznak, éves szinten több milliárd dolláros bevételt generálva. A jövőben az eszköz egészségtechnológiai fejlesztését is tervezik.
Hallásvizsgálati funkció
Az AirPods fülhallgatókhoz egy új, hallásvizsgálati funkciót rendelnek, amely különböző lejátszott hangok segítségével képes lesz megállapítani, hogy a felhasználók mennyire jól hallanak. Emellett azt is kutatják, hogy miként pozicionálhatnák az AirPods fülhallgatókat akár hallókészülékként is. Hasonló funkciók már működnek benne: a "Conversation boost" lehetővé teszi, hogy az AirPods felhasználók hangosabbá tegyék és tisztábban értsék a körülöttük zajló beszélgetéseket olyan helyeken, ahol jelentősebb a háttérzaj, míg a "Live listen" segítségével a hallássérült vagy halláskárosodással élő emberek iPhone-juk mikrofonján és a fülhallgatójukon keresztül jobban hallhatják az őket körülvevő környezet hangjait. Az FDA tavaly lehetővé tette a hallókészülékek orvosi vizsgálat vagy recept nélküli értékesítést, ezzel új lehetőséget nyitott meg az Apple számára.
Testhőmérséklet-mérés
Az Apple dolgozik azon is, hogy olyan szenzorokat adjon az AirPods fülhallgatókhoz, amelyek képesek a viselő fülcsatornáján keresztül mérni annak testhőmérsékletét. Ez az adat pontosabbnak számít, mint a csuklón mért testhőmérséklet, amit az Apple Watch Series 8 és Ultra modellek rögzítenek alvás közben. Az Apple azokra a területekre szeretné kiterjeszteni a felhasználást, ahol fontos a pontos testhőmérséklet-mérés.
Ezek a fejlesztések valószínűleg hónapok vagy évek távolságában vannak még, de jelentős előrelépést fognak hozni az egészségügy és a technológia kapcsolódásának területén.