A megbízott főigazgató belső levelében arról ír: „humánerőforrás hiányában” nem megoldott a fekvőbetegek ellátása július 8. és július 28. között.
„Többen jelezték nekünk, hogy a kardiológia szakrendelés körül valami probléma van, majd a kórháztól azt a tájékoztatást kaptuk, hogy november végéig szünetelni fog ez a fajta ellátás, és a betegeket másik intézménybe irányítják” – írta Facebook-oldalán a Péterfy Sándor Utcai Kórházban kialakult helyzetre vonatkozóan Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere. Niedermüller azt is hozzátette, hogy az ok az orvoshiány.
Már csak decemberre adnak urológiai időpontot a 200 ezer ember ellátásáért felelős szekszárdi Balassa János Kórházban.
A ceglédi kórház jelezte, hogy „átmeneti humánerőforrás-hiány” miatt nehézségekbe ütközik a neurológiai ellátás, ezért kért - és kapott - segítséget.
Az egészségbiztosító adatai szerint a három leghosszabb várólistán több mint 21 ezer beteg van, januárban még csak 19,5 ezren voltak.
A szolnoki kórháztól azt közölték: az átmeneti ellátási nehézség nem veszélyezteti a betegeket.
A szakemberhiány miatt korábban már más egészségügyi ellátásért is Székesfehérvárra kellett utazniuk.
Visszavonásig szünetel az onkológiai járóbeteg szakellátás a Kapuvári kórházban, a rákbetegeknek a 60 kilométerre fekvő Győrbe kell menniük.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ január 8-a után újabb kórházak listáját tette közzé, ahol hosszabb-rövidebb időre leáll az ellátás.
Havi ezer eurós ösztöndíjjal támogatja a Bécsi Kórházszövetség azokat a szakorvosjelölteket, akik vállalják, hogy a szakvizsgájuk megszerzése után legalább öt évig a Kórházszövetség valamelyik intézményében dolgoznak. Így szeretnék biztosítani az utánpótlást általános orvosokból és bizonyos szakorvosokból – például aneszteziológusokból vagy gyermekpszichiáterekből.
Az orvosok és fogorvosok szakszervezete, a Fides azt reméli, hogy a sztrájk arra kényszeríti a kormányt, hogy újra tárgyalóasztalhoz üljön.
Nemcsak a betöltetlen körzetek száma, hanem az is fontos, hogy mennyi lakos tartozna az üres körzethez.
Egyes budapesti szakrendelőkben már olyan kritikussá vált a szakorvoshiány, hogy szüneteltetni kell rendeléseket.
A szemész, illetve ortopédus szakorvos távozása miatt szünetel, illetve megszűnik a szakrendelés a városban.
Nem lesz urológiai fekvőbetegosztály november 6-ától, hétfőtől a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézetben, de a változás nem jelenti az urológiai ellátás teljes megszűnését az intézményben, közölte a kórház orvosigazgatója.
A kórház pszichiátriájának egyik munkatársa tett kétségbeesett bejegyzést a közösségi médiában.
A súlyos munkaerőhiány miatt nemcsak az orvosok, de a betegek is jelentős romlást érzékelhetnek az ellátás minőségében.
Az augusztusi adatok szerint 659 tartósan betöltetlen háziorvosi praxis volt itthon, összesen 517 településen, illetve kerületben.
A fejletlen országokban a képzés hiányzik, a fejlett országokban az elöregedő társadalom növekvő ellátási igénye terheli meg a rendszert.
A rendelettervezet és a körzethatár-módosítás nem a háziorvoshiányra ad választ, hanem sokkal inkább az optimális üzemméretű körzetek kialakítására.
A tagállamok között a harmadik legkevesebb orvos van a pályán Magyarországon, gyógytornászból is nagyon kevés van.
A Másállapotot a Szülészetben! mozgalom úgy véli, hogy kiterjedt az ellátási krízis, hasonló akadozások a jövőben is lehetnek.
Az érintett ügyeleti időszakokban az OMSZ a betegeket egyenesen a kijelölt budapesti vagy debreceni intézményekbe szállítja.
A háziorvosi rendszerben 2018-ra 10%-os volt a dolgozói létszámcsökkenés.