Milliárdokkal csökkenhet visszamenőleg a teljes szektor áfa terhe.
Az EMA által előírt klinikai vizsgálat nem igazolta az Ocaliva kezelés hatásosságát a releváns klinikai eredmények tekintetében.
A gyógyszerforgalmazás zárt láncában a minőségbiztosítás legfontosabb szempontja a mindvégig megfelelő hőmérséklet biztosítása, ami nem kis kihívást jelent napjainkban.
A hatóság 39 különféle gyártási számmal jelzett gyógyszert hívott vissza szennyeződés miatt.
Az új jogszabály 2025-től egyetlen szereplőre bízza a kórházakban alkalmazott, nagy értékű gyógyszerek beszerzését.
Az új gyógyszerek engedélyezése elengedhetetlen a közegészségügy előmozdításához, mivel új lehetőségeket teremtenek bizonyos betegségek kezelésére. Az alábbiakban bemutatjuk a 2023-ban jóváhagyásra javasolt gyógyszereket, amelyek jelentős előrelépést jelentenek terápiás területükön.
A PHOENIX Csoport, Európa vezető gyógyszer-nagykereskedője és integrált egészségügyi szolgáltatója, jelentős lépésre szánta el magát.
A gyógyszerhamisítás elleni, az eddiginél is hatékonyabb fellépés a célja annak az együttműködési megállapodásnak, amelyet gyártók, forgalmazók és hatóságok csütörtökön írtak alá Budapesten, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala székházában. A megállapodásban rögzített vállalások célja a hamisított gyógyszerek kereskedelmének megfékezése, illetve felszámolása.
A napokban 22 tonnányi olyan, gyógyhatásúként hirdetett terméket semmisített meg a rendőrség, amelynek nem volt forgalomba hozatali engedélye, sőt alkalmazhatósága sem volt igazolt, és fogyasztása akár egészségkárosodást is okozhatott volna - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) csütörtökön a police.hu oldalon.
A 2023. május 31-ei Magyar Közlönyben jelent meg a módosító 206/2023. (V. 31.) kormányrendelet, mely többek között a gyógyszercégeket is érintő extraprofitadók 2024-re történő átvezetését tartalmazza. A rendelet a kihirdetést követő napon, 2023. június 1-jén életbe is lépett.
A adóemelés miatt egyes készítmények akár el is tűnhetnek a patikák polcairól.
A megtalált készítmények Magyarországon vénykötelesek, azokat a járművezető indokolatlan mennyiségben tartotta magánál.
Az előző napokban több médium is beszámolt róla, hogy a gyártó jelzése alapján az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) két vérnyomáscsökkentő gyógyszer (Accuzide, Accupro), valamint egy D-vitamin készítmény (Vigantol) hibás gyártási tételeit vonta ki a forgalomból. Fontos pontosítani a sajtóban megjelent információkat.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet négy olyan gyógyszertár működési engedélyét vonta vissza, amelyek súlyosan megsértették a gyógyszerek forgalmazására vonatkozó jogszabályokat.
Az előzetes várakozásokkal szemben a forgalmazási engedélyt kérő üzletek száma és az azokben forgalmazott gyógyszerek mennyisége is alulmúlta az előzetes üzleti várakozásokat a patikán kívüli gyógyszerforgalmazás elmúlt tíz évében - közölte a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöke az MTI megkeresésére.
A gyógyszerészi tulajdon növelését támogató intézkedésként a patika hitelprogram keretében tizenhárom gyógyszerész 500 millió forint hitelt vett fel, amelyhez a kormány 90 millió forint kamattámogatást biztosít - közölte az Emmi egészségügyi ágazati koordinációs helyettes államtitkára a gyógyszerészi kamara sajtótájékoztatóján.
Gyógyszergyártók, forgalmazó cégek és szakmai szervezetek a gyógyszerhamisítás ellen létrehozták a Humvo Magyarországi Gyógyszer-azonosítási Nonprofit Zrt.-t, ezzel egyidejűleg új gyógyszerazonosító rendszert alapítottak, amely az egységes uniós hálózat részeként működik 2019-től - közölte a Richter Gedeon Nyrt. az MTI-vel.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelenleg is vizsgálódik annak a két gyógyszertárnak az ügyében, melyek gyógyszerforgalmazási tevékenység folytatására vonatkozó engedélyét az OGYÉI 2017. február 16-án visszavonta. Az illegális gyógyszerforgalmazás felderítését célzó vizsgálatok újabb állomása a budapesti Bercsényi Gyógyszertár és a Pázmány Péter Patika volt.