A tüdőbetegségek, köztük a tüdőrák kezelésében alkalmazható gyógyszerek fejlesztését szolgáló, korai fázisú klinikai kutatóegységet adtak át az Országos Korányi és Pulmonológiai Intézetben (OKPI).
Mitől lesz egy gyógyszer biohasonló, hogyan biztosítják hatékonyságukat és felcserélhetőségüket? Cikkünkben feltárjuk, hogyan alakítják át ezek a készítmények a gyógyszerpiacot, és miért kulcsfontosságú az orvosok és páciensek tájékozottsága a témában.
Az új szabályok az uniós tagállamok közötti együttműködés és koordináció előmozdítása révén uniós keretet hoznak létre az egészségügyi technológiák, például a gyógyszerek és az orvostechnikai eszközök értékelésére.
Orvosi fejlesztések terén 2024 gazdagnak mondható, a lista egyik legnagyobb csoportját képezik az ide tartozó újdonságok.
Jelenleg 11 vállalat jár a generikus klinikai kutatások utolsó szakaszában, és arra számít, hogy piacra dobhatja a sikeres gyógyszert.
Magyarországon minden harmadik gyógyszert már az innovatív gyógyszerszektor finanszíroz, a gyógyszerkassza több mint felét a gyógyszercégek állítják elő, éppen azért egy javaslatcsomaggal álltak elő a kormányzat számár.
A javaslat célja, hogy a gyógyszerek elérhetőbbé, hozzáférhetőbbé és megfizethetőbbé váljanak, szigorúbb környezetvédelmi normák mellett.
Gyorsabbá válhat a gyógyszerfejlesztés annak a most kifejlesztett módszernek köszönhetően, ami a molekulák szerkesztését teszi lehetővé.
A CogniBio, a BioFlor és a DiabetBio-króm természetes eredetű, már hivatalosan is bejegyzett készítmények.
Kísérleti (pilot) oltóanyag üzem és innovációs központ alapkövét helyezték el kedden a debreceni egyetemi ipari parkban, a két beruházás mintegy 8 milliárd forintból valósul meg.
Lezárult az új típusú koronavírus ellen Ázsiában már hatékonynak bizonyult gyógyszerhatóanyag, a favipiravir magyarországi fejlesztésének első fázisa, és miután laboratóriumi körülmények között sikerült előállítani a generikus hatóanyagot, az őszre lehetővé válhat a gyógyszer magyarországi engedélyezése és gyártása is - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel kedden.
Az új koronavírus okozta megbetegedés kezelésére szolgáló gyógyszeres terápia kifejlesztésére alakul magyar konzorcium - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) péntek este az MTI-vel.
Az Európai Unió Horizont 2020 nevű kutatási és innovációs programja keretében 45 millió euró (mintegy 14,8 milliárd forint) összegű finanszírozást biztosít új gyógyszerek kutatására irányuló kezdeményezésekhez - közölte az Európai Bizottság kedden.
A biológiai és nem-biológiai komplex gyógyszerek helyettesíthetősége, vagyis a készítmények szabadalmi lejáratát követő biohasonlóság vizsgálata és szabályozása volt az egyik kiemelt témaköre annak a nemzetközi gyógyszerkutatási konferenciának, amelyet immár harmadik alkalommal rendeztek meg a Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti Intézetének főszervezésében.
A Debreceni Egyetemen huszonöt éve végeznek klinikai gyógyszervizsgálatokat, az öt évvel ezelőtt létrejött Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ pedig új szintre emelte a bevezetés előtt álló, legmodernebb terápiák tanulmányozását.
A tumorsejtek szaporodását gátló hatás elérése céljából kifejlesztett gyógyszernek van egy másodlagos hatásmódja: a szervezet saját daganatellenes mechanizmusát mérséklő immunsejteket átalakítja olyan típussá, ami fokozza a daganatellenes immunválaszt. A kutatás eredményeit a New York-i Langone Medical Center munkatársai tették közzé a Cancer Immunology Research című folyóiratban.