Úgy tűnik, kétcsúcsos lesz az omikronhullám, a deltakron rekombinánsból pedig már többet is azonosítottak.
Az ország első járványügyi koordinációs központját adták át csütörtökön Debrecenben, az egyetem Kenézy campusán lévő infektológiai klinikán.
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint március 14. és 20. között 20 százalékkal több influenzás beteget regisztráltak, mint az azt megelőző héten. Az országban a 11. héten 25 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).
A PTE Virológiai Nemzeti Laboratóriumában mindegyik, a WHO listáján szereplő kórokozóval végeznek kisebb-nagyobb kutatásokat.
A 10. héten a 3-5 évesek között volt a legmagasabb a megbetegedési arány, az átlag három és félszerese.
Március eleje óta fokozatosan emelkedik a menekült páciensek száma, mondta egy budapesti kórház gyermekorvosa a Szabad Európának.
A vakcinák és az enyhébb betegséget okozó omikron nyomán az influenza már halálosabb az Egyesült Királyságban, mint a Covid.
Tovább terjed az influenza Magyarországon, a 9. héten az előző hetinél 8,8 százalékkal több beteg kereste fel orvosát influenzás panaszokkal, közölte a NNK.
A kórházban kezelt Covid-19-betegek 3%-ánál fordul elő S. pneumoniae okozta fertőzés, és a koinfekció 30 napos mortalitása 17% − derül ki egy spanyolországi kórház betegdokumentációiból. Az adatok egyben a S. pneumoniae elleni átoltottság növelésének a fontosságára is felhívják a figyelmet.
A klinikai és a virológiai adatok értékelése alapján megállapítható, hogy a 8. héten tovább fokozódott az influenzaaktivitás, közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) heti jelentésében.
Laboratóriumi vizsgálattal igazolt, influenzavírus által okozott megbetegedéseket tizenhárom megyében és a fővárosban diagnosztizáltak.
A denevéreredetű koronavírus azért veszélyes, mert mutáció esetén képes megfertőzni az emberi szervezetet.
A világon már a harmadik ember, egyben az első nő gyógyult ki a HIV-fertőzésből őssejtátültetéssel, írta a BBC hírportálja.
Az Iowa Állami Egyetem kutatói azt találták, hogy 90 perc enyhe vagy közepes intenzitású testmozgás közvetlenül az influenza- vagy a koronavírus elleni vakcina beadása után erősítheti az immunválaszt, írja a 24.hu.
Legalább egy évvel a nemzetközi piac előtt járhat az az innovatív gyorsteszt, amelyet a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központja (EMK) hazai koordinálásával fejleszt, illetve népszerűsít egy európai konzorcium, s néhány éven belül alapjaiban átírhatja az antibiotikum-rezisztens baktériumok diagnosztikáját.
Az influenzaszerű megbetegedések számának növekedéséért inkább felelős a SARS-CoV-2 omikron variánsa, mint az influenzavírus.
Tanulmányukban a kutatók azt állítják, hogy ez a módszer az emésztőrendszeri betegségek, például a fekélyek kezelését is megkönnyítheti.
Bár több mint 15 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, de nincs járvány Magyarországon, jelentette az NNK.
Oroszország idén négy technológiai platformot hoz létre az új fertőzések elleni biztonságos és hatékony vakcinák gyors kifejlesztésére, jelentette ki Tatjana Golikova miniszterelnök-helyettes.
A vakcinával remélhetőleg sikerül elérni a B-sejtek előállítását, amelyek semlegesítő antitestekké alakulhatnak át.
Különösen sokan haltak meg vérmérgezés és vakbélgyulladás következtében, mert a fertőzés a rezisztens kórokozó miatt antibiotikummal nem volt legyőzhető.
Idén az első héten csaknem kétszeresére emelkedett a bárányhimlő (706) bejelentések száma az előző héthez viszonyítva.
A fekvőbeteg-ellátó intézmények által ellátott betegeknél kezdeményezett laboratóriumi vizsgálattal 6 esetben influenza A vírus pozitív mintát találtak.
Az infektológus nem túl optimista a tekintetben, hogy a járvány az idén végleg véget érhet.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) virológusa szerint, ha megfertőződünk is az influenzavírussal vagy a koronavírussal, az oltások nagyban csökkentik a súlyosabb tüneteket.
2 főnél igazoltak influenza A(H3) vírus okozta fertőzést, 122 megbetegedés hátterében RSV, hét esetben adenovírus fertőzés állt.
A koronavírus-világjárvány miatti korlátozások teljesen megváltoztatták a vírusos megbetegedések szezonalitását. Az intézkedések feloldása több vírus egyidejű megjelenését okozta, közölte a Magyar Gyermekorvosok Társasága.
Mesterséges intelligencián alapuló algoritmusok tesztelésével segítik új antibiotikumok keresését az Ökológiai Kutatóközpont kutatói.
A Semmelweis Egyetemen az elmúlt hónapokban nyolc-tízszeresére nőtt a légúti tünetekkel klinikán kezelt kisgyerekek száma.
A 40-47. hét között vizsgált 356 mintában továbbra sem találtak influenzavírust.
A 10 százalékos küszöbértéket meghaladó rezisztenciát a vizsgált 30 országból 21-ben jelentették.
Világszerte vizsgálják és fejlesztik a különböző hatásmóddal rendelkező, lehetséges vakcina-jelölt szereket. Hogyan működnek ezek az oltóanyagok, hogyan állítják elő őket és biztonságosak-e?
Míg az eredeti két dózisú orosz vakcina hatékonysága a klinikai vizsgálatok szerint 91 százalék, az egy dózisú 70 százalék körüli védettséget nyújt.
November közepétől Magyarországon is elérhető a gyerekeknek orron át adható influenza elleni vakcina - közölte a gyártó AstraZeneca csütörtökön az MTI-vel.
Mérföldkőhöz érkezhet a járványkezelés azzal, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyezte az 5-11 éves korosztály oltását a Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinájával - mondta a háziorvosok országos kollegiális szakmai vezetője az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában.
Az mRNS-technológia azonnali immunválaszt vált ki, és a parazitákat már azelőtt semlegesíti, mielőtt azok kifejthetnék kártékony hatásukat.
A legnagyobb növekedést - 116 százalék - Dél-Ázsiában, valamint Észak-Afrikában és a Közel-Keleten - 111 százalék - mutatták ki.
Egy új kutatás magyarázatot talált arra, miért képes egyes emberek immunrendszere olyan gyorsan elbánni az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2), hogy a tesztjeik negatívnak bizonyulnak.
Az alapfokon iskolázottak és a községekben élők az átlagnál nagyobb arányban utasítják vissza az influenzaoltást, idézi a Pulzus felmérését a Napi.hu.
A koronavírus világjárvány feltartóztatására bevezetett korlátozások elfojtották a 2020-21-es influenzaszezont, olyan kevés eset volt, hogy tudósok feltételezik, kihalhatott az egyik nagy influenzatörzs, mivel nem volt ember, akit megfertőzzön.
Az elmúlt évhez hasonlóan idén is ingyen biztosítják az influenza elleni védőoltást, jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. Az oltás napokon belül elérhető lesz a háziorvosoknál.
A koronavírus-járvány hatására az innovatív gyógyszeriparban felgyorsult az információáramlás, és a gyógyszerkutatás olyan fejlődésen ment keresztül, ami segíthet abban, hogy a jövőben könnyebben kezelhetőek legyenek a hasonló méretű pandémiák – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) és V4-es partnerszervezeteinek közös, a régiós innovatív gyógyszervállalatok vezetőinek körében végzett kutatásából.
Az RTS,S nevű vakcináról hat éve mondták ki, hogy hatásos a halálos parazita ellen, ami főleg a csecsemők és a kisgyerekek körében terjed.
Három hónap vagy ennél is rövidebb idő elteltével újra megfertőződhet a koronavírussal az, aki csak természetes védelmet szerzett.
Már rendelkezésre áll a 1 300 000 adag 3Fluart és a 3 éven aluliak számára 4000 adag Vaxigrip Tetra oltóanyag.
A gyógyszergyártó az influenzaoltások jelenlegi nemzedékén akar javítani, amely jelenleg 40-60 százalékos hatékonysággal véd.
Az Oxford/AstraZeneca-oltás vezető fejlesztői szerint a mostani koronavírus-járványt okozó Sars-CoV-2 típusú vírus hatása hamarosan a náthát is okozó szezonális koronavírusfajtákéhoz lesz hasonló.
Megnyitották Berlinben szerdán az ENSZ közegészségügyi szakosított szerve, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) globális járványügyi elemző és előrejelző központját, amelyet a koronavírus-világjárvány tanulságaként hoztak létre.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megerősítette, hogy egy ember a Marburg-vírus következtében halt meg Guineában, írja a 444.
Mivel legutóbb nem volt influenzajárvány, sokak szervezetében megszűnt a vírussal szemben kialakított immunitás