Takács Péter kiemelte, hogy az ellátórendszer csak akkor lesz hatékony, ha megfelelően rendelkezésre állnak azok az adatok, amelyek nélkülözhetetlenek a döntéshozatalhoz. Az adatvezérelt döntéshozatalt a Kormányzat szeretné kiterjeszteni az ellátás minden szintjére.
Az államtitkár az egészségügyi digitális célkitűzések között említette a telemedicina és a nemzeti prevenciós rendszer informatikai fejlesztését, az egységes kórházi medikai rendszer kialakítását, a központi várólista-előjegyzés digitális támogatását és a mesterséges intelligencia bevezetését.
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT) kapcsolatban elmondta, hogy a rendszer "kezdi kinőni a kezdeti gyermekbetegségeket". A fejlesztési irányok között szerepel a strukturáltság növelése, a telemedicina-ellátás támogatása és az okoseszköz-adatok rögzítése. Takács továbbá ide sorolta az időpontfoglalást, az e-beutalót és a lakossági funkciók bővítését. Az EgészségAblak mobil applikációban elérhető e-receptet sikertörténetként említette. Céljuk, hogy jövőre a digitális időpontfoglalás és időpont-módosítás is elérhetővé váljon a lakosság számára.
Takács úgy fogalmazott, hogy az e-beutaló és időpontfoglalás a szakellátásban "nagyobb dobás lesz" az ügyeleti rendszer bevezetésénél is.
Az üzemeltetést elindították, és egyre több szakrendelő és kórházi rendelőintézet kapcsolódik be. Céljuk, hogy a nagy kapacitással működő ellátóknál kötelezővé tegyék az időpontfoglaló rendszer használatát, ezzel átlátható és hatékony járóbeteg-ellátást biztosítsanak.
Az összességében az adatvezérelt egészségügyi ellátás felé kell elmozdulni, amely hiteles adatokon alapul. Takács Péter kiemelte, hogy amennyiben az ipari szereplők elfogadják a játékszabályokat, a kormányzat örömmel partner lesz a fejlesztésekben.