Az áttétes emlőrák jellemzően a csontokat, a tüdőt és az agyat támadja meg, és az agyi metasztázisok különösen veszélyesek: a betegek jelentős része a diagnózis felállítása utáni egy éven belül meghal.
A kolorektális daganat az egyik leggyakoribb rákos elváltozás, amely világszerte évente több mint 1,8 millió új megbetegedést okoz. Új terápiás lehetőségek hiányában a magas mortalitási arány miatt a vastagbélrák azok közé a betegségek közé tartozik, amelyek sürgősen új és hatékony terápiás lehetőségek kifejlesztését igénylik.
Az onkológiai terápiák terén számos új, izgalmas eredmény és felfedezés látott napvilágot az utóbbi időben, többek között a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeivel, a reszolvinok szerepével és a béta-blokkolónak az immunterápia eredményességét fokozó hatásával kapcsolatban.
Kutatók új diagnosztikai eljárásokat fejlesztettek ki, amelyek jelentős előrelépést hozhatnak a szívinfarktus, az agyi metasztázisok, valamint a petefészekrák kimutatásában.
A tumorsejtek terjedése a szervezetben emlőrákos betegeknél a mortalitás fő oka. Most az MIT kutatói által kifejlesztett új génterápiás eljárás segítségével ezek a metasztázisok megelőzhetőek lehetnek.