Pitvarfibrillációban (PF) szenvedő betegek esetén rutinszerűen alkalmaznak antikoaguláns-kezelést, ami fokozza a vérzések kialakulásának kockázatát. Az emésztőrendszer alsó szakaszának vérzése lehetséges rosszindulatú kolorektális elváltozásokra utalhat, nem egyértelmű azonban, hogy orális antikoagulációban részesülő betegek esetén is figyelmeztető jelnek kell-e venni. A szerzők országos szintű kohorsz vizsgálatot végeztek, amelyben egészségügyi adatbázisok adatait használták fel arra, hogy felmérjék a kolorektális daganatok 1 éves kockázatát és relatív kockázatát PF-ben szenvedő, véralvadásgátlóval kezelt betegeknél. A betegeket két csoportra osztották: az egyikben fennállt alsó gasztrointesztinális vérzés, a másikban nem. Az eredmények alapján nem szabad félvállról vennünk a vérzést és csupán az antikoaguláció okozta mellékhatásként tekintenünk, mivel az ilyen események korai kivizsgálása ebben a betegcsoportban is segítheti a kolorektális daganatok időben való felismerését.
A közelmúltban számos új kutatási eredmény látott napvilágot a kolorektális daganatok kezelésével, kemoprevenciójával és gyógyszeres terápiájával kapcsolatban.
Egyre több kutatási eredmény támasztja alá, hogy az aszpirin rendelkezik tumorellenes hatással. Bár az acetilszalicilsav még nem elfogadott eleme a daganatellenes terápiának, az amerikai Preventive Services Task Force már javasolja az alkalmazását egyes esetekben felnőttek számára kolorektális daganatok megelőzése céljából.