1983 óta gyógyítják Debrecenben az égési sérülteket
Kevés olyan terület létezik, ahol a mindennapi innovációnak ekkora szerepe lenne, mint az égett betegek ellátásában.
A DE KK Bőrgyógyászati Klinika Égési Osztály megalakulásának 40. évfordulóját ünnepelték pénteken a Debreceni Egyetemen. Az osztály megalakulása óta élen jár az égési sérülésekkel kapcsolatos technológiai fejlesztések és speciális ellátási lehetőségek terén, így a betegek túlélési és gyógyulási esélyei sokat javultak az elmúlt négy évtizedben - számolt be az eseményről a haon.hu.
– Negyven évvel ezelőtt sokan megkérdőjelezték azt a döntést, hogy az égési osztály a Bőrgyógyászati Klinikán belül kapott helyet, hiszen az általános gyakorlat alapján rendszerint a traumatológiai vagy intenzív osztályokhoz csatolták. Az eltelt idő alatt bebizonyosodott, hogy ez a kapcsolódás is működik. Mi bőrgyógyászok nagyon sokat tanulunk a sebészektől, egyre több műtéti technikát sajátítunk el – fejtette ki köszöntőjében prof. dr. Szegedi Andrea, a DE KK Bőrgyógyászati Klinika igazgatója.
A Magyar Égési Egyesület Frank György Emlékplakettet adományozott Prof. Dr. Juhász Istvánnak, aki 1995 és 2020 között vezette az Égési Osztályt. Nem csak a homokágy és a korszerű műtői felszereltség, hanem az emberi tényező, az itt dolgozók áldozatos munkája tesz hozzá rengeteget mindahhoz, amit az osztályon végzünk. Bízom abban, hogy az elkövetkezendő időben minél többen csatlakoznak majd ehhez a rendkívül nehéz és fáradságos munkához, amelyet az égett emberek ellátása jelent – fogalmazott prof. dr. Juhász István, a konferencia elnöke.
haon.hu