További cikkek a Infektológia rovatból

Új felfedezés a HPV kezelésében: az oltás mellett a lézerterápia a vírus hatékony ellenszere

A HPV nagyon gyakori vírus, az emberek 70-80%-a átesik valamilyen HPV-fertőzésen, mégis számos közhiedelem él a betegségről és annak megelőzéséről, gyógyíthatóságáról.

hirdetés

A HPV-fertőzés általában tünetmentes, átmeneti jellegű, és az esetek nagy részében nem okoz megbetegedést, vagy magától eltűnik a szervezetből, ezért is nehéz a vírust megtalálni és megállítani. Ugyanakkor az erősen rákkeltő HPV-típussal történő fertőződés esetében átlagosan minden 10 ember közül egynél hosszú éveken keresztül észrevétlenül fennmarad a HPV-fertőzés a szervezetben, ami rendkívül magas kockázatot jelent különböző, legalább 10 jól ismert rák kialakulása szempontjából. A szexuális úton terjedő HPV vírusra a fertőződés után nem emlékszik az immunrendszer, így ugyanazt a HPV típust többször is el lehet kapni, akár ugyanattól a partnertől is, ezért is különösen fontos a megelőzés mellett a kezelés és gyógyítás.

A közhiedelemmel ellentétben a HPV-vírus nemcsak méhnyakrákot okoz, hanem számos további rákos megbetegedésért is felelős. Ilyen például a végbélrák, péniszrák, petefészekrákok és a nyelőcső, mandula, garat, szájüreg rákos megbetegedéséért is a HPV a felelős. Mivel kezdetben nincs tünete e fertőzésnek, csak miután a rák kialakult, különösen fontos a megelőzés: 25 és 65 év között minden nőnek ajánlott rendszeresen szűrésre járnia. A férfiak esetében a szűrés nem jelent teljes bizonyosságot, az ő esetükben az oltás az egyetlen biztos módszer. Nők számára szintén a HPV elleni védőoltás a hatékony megelőzési eszköz, amely a méhnyakrák, és a különböző daganatokat és rákmegelőző állapotokat okozó HPV típusok kialakulásának veszélyét jelentősen csökkenti, de közel nem 100%-os. A vakcina azonban a már kialakult HPV-fertőzés gyógyítására nem alkalmas, ám a Femcare Nőgyógyászati Miniklinika újonnan tett felfedezése szerint a Fotona TimeWalker® Intima Pro korszerű nőgyógyászati terápiás lézergéppel végzett kezelésekkel együttesen alkalmazva hatékonyan kezelhető és teljes mértékben gyógyítható a fertőzés.

A Femcare Nőgyógyászati Miniklinika speciális, nőgyógyászati célokra kifejlesztett, Magyarországon egyedülálló és a legmodernebb robottechnológiával működő lézerkészüléke műtét nélkül nyújt segítséget HPV fertőzés esetén. A Dr. Kassai Enikő által kifejlesztett kezelési program, az egyedi lézerterápia a HPV által létrehozott immunológia megszüntetésével és a vírusszám lokális lecsökkentésével járul hozzá a vírus legyőzéséhez és a méhnyakrák kialakulásának megelőzéséhez. A fájdalommentes lézeres kezelés pozitív HPV szűrés eredmény, pozitív citológiai eredmény esetén javasolt a három oltásból álló oltási sorral kiegészítve. Világszerte évente több mint 300 ezer nő hal meg méhnyakrákban. Az óvszer nem véd a fertőzés ellen. A HPV elleni vakcinák jelen ismeretek szerint több évre biztosíthatnak fokozott védelmet.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

Black Page Consulting

Ajánlott cikkek