Eltűnik az EGIS gyógyszere - az Innovációs Nagydíj után
Kedves Kollégák, itt két hírt közlünk egymás mellett, mivel mindkettő ugyanarra vonatkozik. (a szerk.)
Budapest, 2012. március 30., péntek (MTI)
Az Egisé a 2011-es innovációs nagydíj. A 2011. év kiemelkedő innovációinak díjazására átadták a Magyar Innovációs Nagydíj elismeréseket pénteken az Országházban.
A 2011. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az Egis Gyógyszergyár Nyrt. kapta a vérrögképződés megelőzésére kifejlesztett Egitromb (clopidogrel) 75 mg filmtablettáért.
A Magyar Innovációs Alapítvány – a Magyar Innovációs Szövetséggel, a Nemzetgazdasági Minisztériummal, a Vidékfejlesztési Minisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatallal, az Iparfejlesztési Közalapítvánnyal közösen – huszadik alkalommal írta ki az Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot tavaly.
A kiírók tájékoztatása szerint 2012. február 8-ai határidőre 31 pályázat érkezett, a formai és tartalmi szempontok mérlegelése után a zsűri 30 pályázatot minősített eredményes, sikeres innovációnak, amelyek mintegy 20 milliárd többletbevételt hoztak, és általuk 15 milliárd forint társadalmi haszon keletkezett.
********
Budapest, 2012. március 31., szombat (MTI) -
Az Egis szívgyógyszere, az Egitromb megkapta ugyan a Magyar Innovációs Nagydíjat pénteken a parlamentben, a gyártó mégis megszünteti a gyógyszer magyarországi forgalmazását, miután az OEP megvonja a termék tb-támogatását - írja a szombati Magyar Nemzet.
Egy jogszabály szerint az OEP megvonja azoknak a készítményeknek a tb-támogatását, amelyek 30 százalékkal többe kerülnek az adott csoporton belüli, azonos hatóanyagú referenciakészítménynél. Hodász István, az Egis vezérigazgatója a lap kérdésére elmondta, hogy a gyógyszer árát eddig 48 százalékkal csökkentették, és ahhoz, hogy megtarthassák a tb-támogatást újabb 48 százalékkal kellett volna mérsékelni azt. Ezen az áron azonban, a magyarországi adó- és járulékterhek mellett nem lehet a terméket előállítani, ezért döntöttek úgy, hogy csak külföldön forgalmazzák a gyógyszert - tette hozzá.
Hodász István megérti ugyan a takarékoskodásra irányuló kormányzati szándékot, de úgy véli: számtalan olyan megoldást lehetett volna választani, amely nem a magyarországi gyártókat, munkaadókat érinti kifejezetten hátrányosan - írja a lap.
Az OEP azt közölte: az Egisnek a vakliciten a többi gyártóhoz hasonlóan lett volna módja az árcsökkentésre, de nem élt a lehetőséggel.
Szponzorált tartalom