Csató Gábor közlése szerint minden tárgyi és személyi feltétel adott az alapellátási ügyelet október 1-jei bevezetéséhez.
A kormány javaslata továbbra is az, hogy a háziorvosoknak legyenek délutáni rendeléseik, ez fogja biztosítani a lakosság jobb hozzáférését az alapellátáshoz.
Ezúttal az ügyeleti idővel kapcsolatos szabályokat alakítanák át – derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) augusztus 29-i hírlevéléből, amelyet a Magyar Hang idéz.
Egyeztetésre hívta az egészségügyért felelős államtitkár az új alapellátis ügyeleti rendszer bevezetésében érintett szervezetek vezetőit, képviselőit.
Nem kapott támogatást a MOK alternatív fővárosi ügyeleti modellje az államtitkárságtól, de néhány ponton korrigálták az eredeti tervet.
A fővárosi kerületi polgármesterek többsége háziorvosi ügyelet eddigi rend szerinti önkormányzati fenntartását tartja előnyösnek.
Az első negyedév tapasztalatai továbbra is azt mutatják, hogy jól működik az új ügyeleti rendszer Pest vármegyében is az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szerint.
Többek között telemedicina és esetkocsi is elérhető lesz a helyieknek az újonnan induló alternatív ügyeleti rendszer keretein belül Budaörsön.
Egy fővárosi kórház ápolónője szerint sokan inkább a sürgősségi osztályokra mennek, ha baj van - Pest megyében február elseje óta.
Az új ügyeleti rendszerben, szemben a korábbival, minden egyes telephelyen vegyes ügyelet van, tehát gyereket is megvizsgálnak és ellátnak minden ügyeleti helyszínen.
Villámcsapásként érte őket február elsején, hogy egy 1,3 millió lakosú megye 52 ügyeleti pontjából mindössze 18 marad meg.
Február 1-jével Fejér és Pest vármegye is csatlakozik az új, egységes egészségügyi alapellátási ügyeleti rendszerhez; az ügyelet központi telefonszáma felnőttek és gyermekek esetében is a 1830, tájékoztatott az Országos Mentőszolgálat.
Az egységesített orvosi ügyeleti rendszer nemcsak ígéret, hanem egy jól működő megoldás – mondta Győrfi Pál, az üzemeltető OMSZ szóvivője. A Magyar Orvosi Kamara szerint háziorvosoknak kell sürgősségi ellátást nyújtaniuk, és a telephelyekből sincs elég, az országos kollegiális vezető háziorvos úgy véli, a tapasztalatok alapján még lehet korrigálni az ellátási pontokon.
Utasítást az ügyeleti munkára kizárólag a kormányhivatal népegészségügyi osztálya, azaz az illetékes tiszti főorvos adhat.
A Magyar Orvosi Kamara ragaszkodik a szakmai szabályok betartásához, a betegek biztonságos ellátásához a háziorvosi és házi gyermekorvosi ügyeleti rendszerben is.
A nettó 2600 forintos órabér lehet az oka, hogy nem akarnak ügyelni a háziorvosok.
Jövőre a fekvőbeteg-ellátás kasszájából átcsoportosítanak forrásokat a járóbeteg-ellátás és a labordiagnosztika kasszájába.
December 1-jétől Vas és Nógrád vármegye is csatlakozik az új alapellátási ügyeleti rendszerhez, az ügyelet központi telefonszáma felnőttek és gyermekek esetében is a 1830, közölte az Országos Mentőszolgálat.
Az ügyeletek központi telefonszáma, mely a teljes ügyeleti időszakban hívható felnőttek és gyerekek esetében is a 1830.