A kamarai tagok 85%-a szerint romlott vagy sokat romlott az egészségügy helyzete az elmúlt 5 évben.
Az orvosi kamara képviselőit megbeszélésre hívta a belügyminiszter, a hétfői találkozóról a hivatásrend közleményben számolt be.
Akinek a kamarával van problémája, annak az orvosokkal van problémája, mondta a Szeretlek Magyarországnak Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara titkára.
A Magyar Orvosi Kamara meghatározta követeléseit, politikai és társadalmi konszenzust várnak el az ellátás javítása érdekében.
A Népszava szerint nem hagyott érdemi nyomot a kormány rendeletein, hogy Takács Péter az orvosi kamarával rendkívüli fórumon egyeztetett.
Üdvözlik, hogy a kormány hozzáfog az átalakításhoz, ám több rendszerszintű problémát találtak a törvényjavaslat tervezetében.
Az orvosi kamara úgy tudja, már októberben a kormány elé kerülhet az egészségügyi rendszer jelentős átalakításának terve, ezért várják, hogy még előtte legyen szakmai egyeztetés, ahogy arra ígéretet kaptak.
Nincs idő várni, segélykiáltás a MOK és a MESZK közös 12 pontos javaslatcsomagja.
Elhalasztják az egészségügy területén folyamatban lévő bértárgyalásokat a koronavírus-fertőzés miatti veszélyhelyzet végéig.
A betegség terjedésének globális változását figyelemmel kísérve, és a rendelkezésre álló tudományos adatokat elemezve a MOK úgy látja, hogy további intézkedések halaszthatatlan bevezetése is szükséges, mint ahogy az a járvánnyal sikeresen megküzdő országokban történt és amire egészségügyi rendszere kimerülésével több európai országok is kényszerült.
A MOK által módosított 2019-es, korábbi bérfejlesztési tervet még pontosítani kell. A tárgyalás március 16-án folytatódik.