A piros lakattal jelzett tartalmak csak szakmai felhasználók részére érhetők el, a megtekintéshez, kérjük, lépjen be PHARMINDEX Fiókjával, vagy ha még nem regisztrált, itt megteheti!
Kérjük, vegye figyelembe, hogy jelen weboldalon nem vásárolhatók meg a készítmények, és forgalmazási helyükről a weboldal üzemeltetője nem tud felvilágosítást adni!
Gyógyszerbiztonsági és terápiás döntéstámogató információk
Összetétel: Alcohol, acidum lacticum, acidum salicylicum, nitrocellulose, chelidonii extractum fluidum, thuya occidentalis extract, ricinus communis oil, terebinthinae etheroleum rectificatum, ethyl acetate.
Hatóanyagok: 1g készítményben: terebinthinae etheroleum rectificatum: 1,6 mg, chelidonii extractum fluidum: 22 mg (chelidonium majus herbából: 3,58 mg).
Leírás: A bőrbeteg páciensek (szemölcs, tyúkszem, elszarusodott bőr) részére készült Kolodium forte orvostechnikai eszköz megkeményedett, elszarusodott bőr, tyúkszemek és szemölcsök kíméletes eltávolítására alkalmas a felső érett, elszarusodott, teljesen keratinizált hámréteg leválását biztosító ún. keratolitikus hatással.
Biztonságos, első lépcsős kezelés, fájdalommentes, gyermekek számára is könnyen elviselhető.
Az orvostechnikai eszköz nem tartalmaz emberi vérszármazékokat.
Alkalmazás:A Kolodium fortét oldatként kell alkalmazni az érintett bőrfelületen. Ecsetelő kupakkal ellátott folyadéküvegbe csomagolt, jellegzetes illatú, világoszöld viszkózus folyadék.
Az érintett felület függvényében általában 1-3 csepp naponta kétszer. A kupakon található ecsetelővel kell felvinni közvetlenül az érintett felületre. Nagyobb felületen alkalmazva egyenletesen kell szétkenni a készítményt. Az oldat felvitelét követően az megszárad és fehér bevonatot képez a felületen.
Ha a készítményt olyan felületre viszik fel, amelyről gyorsan lekopik (pl. lábfejre stb.) az oldat megszáradását követően a felület sebtapasszal fedhető le. Ismételten kell alkalmazni, amíg az elszarusodott bőr fájdalommentesen el nem távolítható. A készítményt kizárólag az érintett területre szabad felvinni, el kell kerülni, hogy a környező egészséges bőrre jusson. Ha az első alkalmazásokat követően még nem is látható a hatás, nem szabad növelni a kezelésenként alkalmazott készítmény mennyiségét, se a kezelések gyakoriságát. A készítmény hatása egyénenként változó. Elképzelhető, hogy a kifejtett hatás első jelei csak néhány nap múlva jelentkeznek.
A felső szövetréteg eltávolítása előtt az érintett felületet javasolt öt percre asztali sót tartalmazó meleg vízbe meríteni, megszárítani, és ha a szövet nem válik le spontán, óvatosan lereszelni a felületét, például talpreszerővel.
Figyelem: Az említett eljárás során bőrbetegségek pl. vírusos eredetű szemölcs átvitelére kerülhet sor, ezért csak a saját személyi tisztálkodási eszközöket szabad használni!
Phyteneo Kolodium forte oldat